przyjazd:
wyjazd:
już od 179

Wprowadź kod promocyjny

Zadzwoń Rezerwacja Lokalizuj

Prace Pera Oscara Dahlberga „Sopot w Rysunkach” zdobią pokoje Hotelu Molo.

2016-08-30

Prace Pera Oscara Dahlberga „Sopot w Rysunkach” zdobią pokoje Hotelu Molo.

Niezwykłe prace Pera Oscara Dahlberga „Sopot w Rysunkach” będą mogli podziwiać Goście Hotelu Molo. Każdy z 70 hotelowych pokoi zdobi rysunek przedstawiający fragment Sopotu, który zainspirował artystę.

Per Dahlberg oprowadza przez znane miejsca w Sopocie na swój własny sposób. Magiczne rysunki sprawiają, że poddajemy się urokowi magii, niezwykłości, obrazom jak ze snu. O jego twórczości mówi się, że natura nie zna w niej linii prostej. Rysunki architektoniczne Dahlberga stały się inspiracją dla projektantów najsłynniejszego sopockiego budynku „Krzywego Domku”.

Per Oscar Gustav Dahlberg (ur. 7 lipca 1953 w Torshalla) – grafik szwedzki, zamieszkały w Sopocie i w Paryżu. Zajmuje się grafiką, rzeźbą, malowaniem tkanin, inscenizacją pokazów audiowizualnych, produkcją filmów reklamowych i animacji.

W latach 1974-1975 studiował w Eskilstunie w Szwecji. Następnie przez 3 lata studiował grafikę w Cambridge, a przez kolejne 6 lat na Royal College of Art w Londynie, gdzie uzyskał stopień doktora.

Od lat wystawia swoje prace malarskie i rysunki na indywidualnych wystawach w Europie. Książki Longmana z jego rysunkami można spotkać w wielu sopockich księgarniach. Artysta jest laureatem prestiżowych nagród dla ilustratorów w Anglii oraz twórcą artystycznych filmów animowanych opartych wyłącznie na własnych pracach.

Wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych konkursach audiowizualnych w USA, Francji, Niemczech, a także przez Instytut Filmowy w Sztokholmie. Animacje Pera Dahlberga można codziennie podziwiać w Muzeum na Tamizie w Greenwich.

            

W hotelowym lobby wyeksponowany jest album  "Sopot w Rysunkach”, Goście mogą zapoznać się z wszystkimi pracami artysty. 

 

               

 

Dane kontaktowe

Hotel Molo
ul.Podjazd 6, 81-805 Sopot
+48 58 347 73 00 / +48 505 268 123

Obecnie system rezerwacyjny jest niedostępny. W sprawie rezerwacji proszę kontaktować się pod adresem: rezerwacja@hotelmolo.com lub pod numerem +48 505 268 123

Zapisz się na newsletter

Zostaw nam swojego maila, będziesz mógł uzyskać jako jeden z pierwszych najświeższe informacje o naszych promocjach i najciekawszych ofertach

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij