przyjazd:
wyjazd:
już od 160

Wprowadź kod promocyjny

Zadzwoń Rezerwacja Lokalizuj

3-City Break, czyli poznajmy Trójmiasto!

2021-11-25

3-City Break, czyli poznajmy Trójmiasto!

Szukasz nowy miejsc do odwiedzenia? Chcesz zobaczyć coś więcej niż tylko Sopot? Koniecznie sprawdź niektóre z setek ciekawych miejsc w trójmieście! W tym artykule przedstawimy Państwu miejsca do zwiedzania, jak i aktywnego spędzania czasu w większym gronie, do których możemy dotrzeć Szybką Koleją Miejską. Z naszego hotelu dotrą Państwo na dworzec główny w Sopocie w ciągu 3 minut powolnego spaceru, a kolejne minuty pozwolą Państwu przenieść się w cudowne i niezbadane trójmiejskie rejony.

Gdynia Orłowo – 5 minut jazdy

Klify Orłowo – Orłowska 2 – 15 minut piechotą

Klif Orłowski to stromy brzeg nad morzem ciągnący się od dzielnicy Orłowo w Gdyni aż po dzielnice Redłowo. Klif pięknie prezentuje się o każdej porze roku. Z powodu odrywających się brył gliny na wskutek intensywnych opadów oraz silnych sztormów klify potrafią zmieniać swój wygląd z dnia na dzień, przez co każda wycieczka w te strony będzie nowym doświadczeniem.

Gdańsk Oliwa – 5 minut jazdy

Zoo – Karwieńska 3

Majestatyczne Zoo w Gdańsku Oliwie rozpościera się na obszarze blisko 130 hektarów, czyniąc je największym Zoo w Polsce! Zamieszkują tu zwierzęta ze wszystkich możliwych kontynentów świata. Wśród nich znajdziemy również te, których populacja na wolności jest na wyginięciu, a dzięki Gdańskiemu Zoo jesteśmy w stanie je wciąż podziwiać. Miejsce to zachwyca kolekcją egzotycznych zwierząt, co w połączeniu z pięknymi terenami Gdańska pozwala wprowadzić w stan jedności z florą i fauną.

Park Oliwski – Opata Jacka Rybińskiego 1 – 10 minut piechotą

Park Oliwski czaruje majestatyczną, ujętą w mniej lub bardziej niecodzienne kształty, żywą przyrodą. Odwiedzając to miejsce, można spotkać rzadko występujące cenne gatunki drzew i roślin, takich jak: jodła kalifornijska, daglezja, miłorząb japoński, kasztan jadalny, chmielograb czy też tulipanowiec (w okresie kwitnienia kwiaty tego drzewa przypominają do złudzenia prawdziwe tulipany). Prócz bogatej flory, znajdziemy tu również duże stada dzikich kaczek, łabędzie oraz mnóstwo wszędobylskich wiewiórek.

Gdańsk Przymorze – Uniwersytet – 8 minut jazdy

JUMPCITY Gdańsk - aleja Grunwaldzka 355 - 7 minut piechotą

Największy park trampolin na terenie Trójmiasta, z powierzchnią użytkową 2000m^2 pozwala spełniać marzenia przeciwstawiania się prawom grawitacji. Ogromny basen z gąbkami, największa trampolina sportowa w górnej części Polski, akrobatyczne trasy, trampoliny z koszami do koszykówki, strefa gladiatorów czy tor powietrzy – wszystkie te atrakcje znajdują się na terenie jednego obiektu, przez co JUMPCITY przyniesie Państwu niezapomniany czas w świetnej zabawie.  

Gdańsk Zaspa – 12 minut jazdy

Zaspa to dzielnica, która powstała na terenie byłego lotniska. Jeszcze w połowie lat 80 przez środek dzielnicy przebiegał pas startowy, stąd większość nazw ulic na Zaspie jest powiązana z lotnictwem. Kiedy zaczęto zamianę lotniska na osiedla mieszkaniowe, powstało całe mnóstwo ogromnych blokowisk. W pewnym momencie zaczęto zwracać uwagę na „smutny” wygląd Zaspy, co zaowocowało rozwojem inicjatyw twórczych. Ogromne przestrzenie i wysokie ściany bloków pozwoliły rozpocząć akcję upiększania osiedla, co zaowocowało stworzeniem ponad 60 malowideł. Część z nich przedstawia obrazy zupełnie abstrakcyjne, inne zaś nawiązują bezpośrednio do wydarzeń historycznych. Niegdyś brzydkie i szare blokowiska, dziś malunki, które stanowią jedno z ciekawszych atrakcji miasta.

https://muralegdanskzaspa.pl/mapa/

Gdańsk Główny – 21 minut jazdy

Czy tutaj trzeba jeszcze cokolwiek pisać? W odległości paru minut z tego przystanku można wejść do świata Starego Miasta Gdańsk. Piękne zabytkowe kamienice, historyczne miejsca, a także wiele knajp i restauracji dla spragnionych podróżników.

Stare Miasto Gdańsk – 5 minut piechotą

Góra Gradowa – ul. Gradowa – 5 minut piechotą

Z góry gradowej, na której znajduje się krzyż milenijny, można zobaczyć stocznię i zabudowania Starego Miasta. Uwadze nie umknie również strzelista wieża Bazyliki Mariackiej i piękny zabytkowy budynek, w którym mieści się stacja kolejowa. Widoczne jest również morze, z oddalonymi statkami w tle, które do złudzenia mogą przypominać dryfujące po morzu boje.

Muzeum drugiej Wojny Światowej – ul. Władysława Bartoszewskiego 1 – 15 minut piechotą

Gdańsk Śródmieście – 23 minuty jazdy

Z tego przystanku również można rozpocząć swoją przygodę ze Starym Miastem Gdańsk. Przystanek ten znajduje się pod najnowszym dziełem władz miasta, czyli nowoczesna przestrzeń miejska z centrum handlowym o wdzięcznej nazwie „Forum Gdańsk”. Największym znakiem rozpoznawczym tej galerii jest płynąca przez sam środek rzeka Radunia.

Reda – 35 minut jazdy

Aquapark Reda – Morska 5 – 10 minut piechotą

Aquapark w Redzie wyróżnia na tle całej Polski bardzo ważna cecha. Jest to jedyny taki park w naszym kraju, który jest połączony jednocześnie z oceanarium, w którym możemy znaleźć pływające rekiny sprowadzone ze Sri Lanki. Jedna z atrakcji, którą jest zjazd 60-metrowym tunelem, prowadzi bezpośrednio do akwarium z wcześniej wspominanymi rekinami, co potęguje wrażenie obcowania z tymi zwierzętami. Oprócz tego znajdziemy tu wiele zjeżdżalni zarówno dla dzieci, jak i osób trochę starszych i szukających mocniejszych wrażeń. W relaksie może pomóc 24-osobwe jacuzzi czy rwąca rzeka, którą możemy się transportować pomiędzy atrakcjami Aquaparku.

Dane kontaktowe

+48 58 347 73 00 / +48 505 268 123 Nosalowy Dwór Resort & SPA Hotel Molo
ul.Podjazd 6, 81-805 Sopot
+48 58 347 73 00 / +48 505 268 123

Obecnie system rezerwacyjny jest niedostępny. W sprawie rezerwacji proszę kontaktować się pod adresem: rezerwacja@hotelmolo.com lub pod numerem +48 505 268 123

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij